Atatürk Faculty of EducationFrench Language Teaching

French Language Teaching

Olanaklar

YABANCI DİLLER BİLGİSAYAR LAB

Fiziki ortam: Fransızca Öğretmenliği Anabilim Dalı'nda, 20 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarı, 1 bölüm kütüphanesi, 5 derslik, 2 projeksiyon bulunan derslik ve 5 ofis mevcuttur.

Erasmus Değişim Programı

Erasmus programı çerçevesinde öğrenci değişimi yapılmaktadır.

Öğrenci ve Öğretim Elemanı değişimi yaptığımız Üniversiteler:

1- Université Sorbonne Nouvelle - Paris 3

2- Université de Rouen

3- Université de Picardie Jules Verne

4- Université de Franche-Comté

5- Université de Paris Ouest Nanterre La Défense

 

İlk Erasmus anlaşması 2003 yılında Université Sorbonne Nouvelle-Paris 3 ile imzalanmıştır. Bu tarihten itibaren Fransızca Öğretmenliği Anabilim Dalı'ndan 60 öğrenci değişim programı çerçevesinde Fransa'daki yukarıda adı geçen ilk 4 Üniversite'de eğitim almıştır. Ancak, Anabilim Dalımız ve Paris Ouest Nanterre La Défense arasında imzalanan anlaşma sadece öğretim elemanı değişimini içerdiğinden öğrenci değişimi yapılmamaktadır. Ayrıca, Fransa'daki Üniversitelerden de Anabilim Dalımıza 10 Fransız öğrenci eğitim almak için gelmiştir.

Erasmus değişim programı dışında, Fransızca öğretmen adayları, gerekli koşullara uymak şartı ile, Türkçe Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dallarında yan dal ve çift anadal yapmak üzere gerekli programlara başvurabilirler.